Winter Park.

Drogi Czytelniku,

Dzisiaj będzie krótko, ale malowniczo i przyjemnie. Na początku września spędziłam jeden dzień na Florydzie. Zostałam zaproszona na wesele, ale przy okazji udało mi się zobaczyć co nieco. Nie udało mi się zobaczyć Orlando, ale zatrzymałam się w miejscowości Winter Park.

Winter Park to małe miasto znajdujące się około godziny drogi od Orlando. Jest bardzo malownicze, czyste i pełne otwartych przestrzeni. Wybrałam się na spacer po mieście i udało nam się odwiedzić kilka ciekawych miejsc.

Dear Reader,
 
Today, the post will be short and sweet, but picturesque and pleasant. At the beginning of September, I spent one day in Florida. I was invited to a wedding, but on the way I was able to sight see a bit. I didn’t get the chance to go to Orlando, but I stayed in Winter Park.
 
Winter Park is a small city located about an hour from Orlando. It is very picturesque, clean, and full of open spaces. I went for a walk around the city and we were able to visit some interesting places.

Zakwaterowanie. Accomodation.

Tym razem skorzystaliśmy z bardzo przyjemnego Airbnb . Niestety nie pamiętam adresu, ale mogę szczerze powiedzieć, że było to jedno z najlepszych doświadczeń, jeśli chodzi o podejście do klienta. Właściciele domu: Jim i Lindy, byli przemili i zawsze skorzy do pomocy. Dzięki Lindy bardzo szybko dostaliśmy się do centrum miasta i parku w Winter Park. Lindy pomogła nam też rozplanować naszą krótką wycieczkę i poleciła, co możemy zwiedzić. Pod koniec naszego pobytu pod drzwami czekała na nas bardzo miła niespodzianka. Lindy zostawiła nam paczuszkę z polskimi cukierkami, gazetą oraz kartką: „Nie mogłam się oprzeć i kupiłam wam niewielki upominek podczas zakupów w polskich delikatesach. „

This time we used a very pleasant Airbnb. Unfortunately, I don’t remember the address, but I can honestly say that it was one of the most pleasant experiences, the homeowners Jim and Lindy were extremely nice and always willing to help. Thanks to Lindy, we quickly got to the city center and the main park in Winter Park. Lindy also helped us plan a short trip and recommended what to see. At the end of our stay, outside the doors a very pleasant surprise awaited us. Lindy left us a packet with Polish sweets, a newspaper and a card: 

Central Park.

Wycieczkę zaczęliśmy od parku, który znajduje się w centrum miasta. Nie jest to nowojorski wielki Central Park, ale na pewno jest uroczym miejscem, które warto zobaczyć będąc w Winter Park. W Polsce wiewiórki są bardzo płochliwe. Za każdym razem zachwycam się chodząc amerykańskimi ulicami i parkami i widząc je biegające w pobliżu.

We started the trip from the park, which is located in the city center. This is not New York’s great Central Park, but it is definitely a charming place to see while in Winter Park. In Poland, squirrels are very shy. Every time I am walking American streets or in parks I am delighted to see them running nearby.

69563903_696432617503902_1003352627188072448_n

Park znajduje się w pobliżu wielu restauracji oraz luksusowych sklepów. Niecałe 10 minut na pieszo od parku rozpoczyna się Scenic Boat Tour, wycieczka po jeziorze Virginia, podczas której można zobaczyć wiele luksusowych rezydencji. Niestety nie udało nam się wybrać na wycieczkę, ponieważ zbierało się na deszcz.

The park is close to many restaurants and luxury stores. Less than 10 minutes on foot from the park begins Scenic Boat Tour, a trip to Lake Virginia, during which you can see many luxury residences. Unfortunately we were unable to go on a trip because it was raining.

Rollins College.

Zamiast tego wybraliśmy się nad kampus Rollins College. Rollins College został założony w 1885 roku i skupia się przede wszystkim na edukacji artystycznej. To przepiękny kampus, który faktycznie może być bardzo inspirujący dla studentów. Niedaleko znajduje się muzeum sztuki, które niestety było zamknięte z powodu nadchodzącego huraganu.

Instead, we went to the Rollins College campus. Rollins College was founded in 1885 and focuses primarily on art education. It’s a beautiful campus that can actually be very inspiring for students. Nearby is the art museum, which unfortunately was closed due to the upcoming hurricane.

69411645_907323332965246_3995526685838540800_n

69425525_438447740089380_6130635729899880448_n

 

The Charles Hosmer Morse Musem of American Art.

Ostatnią atrakcją dnia była wizyta w The Morse Museum. Kocham sztukę i bardzo się cieszę, że udało mi się zwiedzić to miejsce. W muzeum znajduje się największa na świecie kolekcja sztuki autorstwa Louisa Comfort Tiffany`ego, która obejmuje ceramikę, obrazy, biżuterię, szkło artystyczne, lampy, okna oraz wiele innych eksponatów. Ponadto znajdują się tam dzieła innych amerykańskich artystów XIX i XX wieku.

Muzeum jest otwarte sześć dni w tygodniu z wyjątkiem poniedziałku, a bilet wstępu kosztuje $6. Na wstępie dostaje się pieczątkę, która upoważnia do wstępu do muzeum przez cały dzień. Oznacza to, że odwiedzający mogą opuszczać obiekt i za okazaniem pieczątki ponownie do niego wrócić.

The last attraction of the day was a visit to The Morse Museum. I love art and I am very happy that I was able to visit this place. The museum has the world’s largest art collection by Louis Comfort Tiffany, which includes ceramics, paintings, jewelry, art glass, lamps, windows and many other exhibits. In addition, there are works by other American artists of the 19th and 20th centuries.
 
The museum is open everyday except Monday, and the entrance ticket costs $ 6. At the beginning you get a stamp that entitles you to enter the museum all day. This means that visitors can leave the facility and, upon presentation of the stamp, return to it again.

69253491_471389466778601_447412086163636224_n.jpg

Na zwiedzanie muzeum należy poświęcić około 90 minut. Na tym zakończyliśmy naszą wycieczkę po Winter Park, nadszedł czas na szykowanie się do wesela. Ponieżej kilka innych zdjęć z wizyty w mieście:

If you plan to visit, plan on spending around 90 minutes at the museum. At the end of our tour of Winter Park, it was time to get ready for the wedding.

Here are some other photos from the city:

 

A tak prezentowałam się na weselu:

 

Miło mi, że mnie czytasz 🙂

Thanks for reading 🙂

Dżasta

 

3 myśli na temat “Winter Park.

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Dagmara w podróży

Studentka kochająca tanie podróżowanie

Kałuże i Róże.

Szukam sensu w Krakowie

MOUSE

Baśnie i dzienniki z Ameryki Północnej.

Ramericana, czyli brunetka za oceanem

Opowieść o życiu codziennym w USA, podróżach i przemyśleniach z perspektywy emigrantki

NIE NAZYWAJ TEGO MARZENIEM, NAZWIJ TO PLANEM!

mały budżet , wiele przygód

Z pamiętnika podróżoholika

O podróżach - po Ameryce Południowej, po Europie, po Polsce

%d blogerów lubi to: