Burgas i Wyspa Anastazji.

  1. Drogi Czytelniku,

Praca animatora w dużych biurach podróży nie wiąże się tylko i wyłącznie z animacjami. Czasami przeprowadza się również tak zwane transfery turystów z lotniska do hoteli i na odwrót, z hoteli do lotniska. Dba się o to, żeby turyści bezpiecznie trafili do swoich miejsc docelowych oraz przekazuje najważniejsze informacje, które przydadzą się im podczas pobytu w obcym kraju.

Dear Reader, 

My animator job was not just about entertaining the people who stayed in the hotels. When you are hired by a big travel agency, you also transport tourists from the airport to their hotels, and from the hotels to the airport. You make sure they arrive safely to their destinations and provide them with useful information and tips while they stay in a foreign country.

 

Miasto, o którym dziś napiszę, odwiedziłam wielokrotnie, głównie podczas transferów. Burgas to jedno z największych miast w Bułgarii, które liczy sobie ponad ćwierć miliona mieszkańców. Dla mnie najważniejsze wówczas było to, że Burgas to miasto, w którym znajduje się port lotniczy.

I visited Burgas many times during the transfers. It is one of the biggest Bulgarian cities with a population of more than a quarter million. But the most important thing to me was that the airport was located there.

Sea Garden.

Z miastem wiąże się istotna dla Polaków ciekawostka. Otóż swoje ostatnie dni życia spędził w nim Adam Mickiewicz. Słynny Polak jest na tyle ważny dla Bułgarów, że jedna z ulic miasta nazwana została jego imieniem.

Another interesting fact about the city is that the famous Polish writer Adam Mickiewicz spent the last days of his life there. Because of that, Bulgarians decided to honor him by naming one of the streets in the city after him. They also built a sculpture of him in the famous Sea Garden Park.

 

W przepięknym parku „Sea Garden” znaleźć można wiele rzeźb, a wśród nich pomnik Adama Mickiewicza. Zdarza się, że turyści stawiają sobie za cel, aby podczas spaceru po parku odnaleźć pomnik i zrobić sobie z nim zdjęcie. Ja chciałam Ci pokazać natomiast moje ulubione rzeźby z parku.

You can find a lot of sculptures in the Sea Garden including the statue of Adam Mickiewicz. Some tourists look for his statue so they can take a photo with his memorial. I have posted some of my favorite sculptures.

  1. Bag End – szkoda tylko, że w środku nie mieszka prawdziwy Frodo. I really wish Frodo was real and lived here.

IMG_20180718_142051

2. „Chwyć świat w swoje ręce” – nie mam pojęcia, czy tak się ta rzeźba nazywa, ale coś czuję, że tak. To uczucie mam, gdy mogę gdzieś pojechać na wycieczkę, że świat mam w swoich rękach. Gdy je tracę, zazwyczaj zaczynam się życiowo gubić, a żeby się odnaleźć, znów muszę gdzieś wyruszyć.

„Take the world to your own hands” – I really do not know the name of that one, but I feel it sounds similar to that. That is the feeling I have when I go there for a trip, that the world is in my hands. When I lose that feeling, I start to feel lost and need to travel to get back that feeling.

IMG_20180718_142341

3. Lubię sobie wyobrażać, że to prawdziwa olbrzymka, która zasnęła i zmieniła się w kamień 😉

I like to imagine that a giant woman fell asleep and changed into the stone in here.

IMG_20180718_141953

Park znajduje się w pobliżu plaży. Warto się tam wybrać na spacer promenadą. To nie jest najpiękniejsza plaża, ale jak na tak duże miasto, moim zdaniem i tak super, że ją mają. Jednak należy uważać na meduzy, z tego co zauważyłam, pływa ich tam bardzo dużo.

The park is located next to the beach. It is a really nice walk though the promenade and a beautiful view of the sea. The beach is not the most beautiful, but it is still nice they have it there. You just need to be really careful, there are a lot of jellyfish in the sea.

DSC02838

 

Spodobał mi się również kącik poświęcony podróżnikom. Znajduje się na nim tablica z mapą i wypisanymi nazwiskami znanych odkrywców, m. in. Magellana i Kolumba.

I really liked the place with maps, I called it travellers square. You can find a big map of the world and a memorial of famous explorers, like Columbus or Magellan.

IMG_20180718_135453

 

Wyspa Anastazji.

Ciekawą propozycją na spędzenie czasu będąc w tej okolicy jest wycieczka łodzią na Wyspę Anastazji. Można wybrać opcję dużym promem lub mniejszą łodzią. Ja zdecydowałam się na kilkunastoosobową łódź, gdzie było bardzo relaksująco, szczególnie gdy morze bujało nas na wszystkie strony, a wiatr rozwiewał włosy. Koszt takiej wycieczki to 14 leva w obie strony. Moim zdaniem warto.

Another very interesting way to spend free time next to Burgas is to take a boat trip to Saint Anastastia Island. It is short, but a very relaxing trip. Especially when you can feel the boat rocking on the waves and the wind blowing your hair. The cost of the trip is about 14 lev and I thought it was very worth it.

IMG_20180805_142545

 

Wyspa jest bardzo malutka, ale można się na niej zrelaksować na przepięknej muszelkowej plaży, wypić kawę w kawiarni lub zjeść obiad w knajpie.

The island is very small, but it is a good place to relax on a beutiful shelf beach, or drink coffee or eat lunch in a cafe.

IMG_20180805_142734

 

P.S. Special thanks to Kyle, who is checking my typing mistakes 😉

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

Dagmara w podróży

Studentka kochająca tanie podróżowanie

Kałuże i Róże.

Szukam sensu w Krakowie

MOUSE

Baśnie i dzienniki z Ameryki Północnej.

NIE NAZYWAJ TEGO MARZENIEM, NAZWIJ TO PLANEM!

mały budżet , wiele przygód

Z pamiętnika podróżoholika

O podróżach - po Ameryce Południowej, po Europie, po Polsce

%d blogerów lubi to: