Cuda Ropotamo – Bułgaria. Ho ho ho:)

Drogi Czytelniku,

Przenieśliśmy się już do cudownego Beglik Tash położonego zaraz obok Rezerwatu Ropotamo, jednak Beglik nie jest jedyną atrakcją w okolicy. Jeżeli ktoś kocha naturę, na pewno zachwyci się urokami rezerwatu również z innych miejsc.

Dear Reader, 

In a previous post, we went to Beglik Tash in Ropotamo Reserve, but it not one and only place from which you can enjoy the reserve. 

Ropotamo Beach.

DSC_0766

W Rezerwacie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż, na których byłam. Nazywa się Ropotamo Beach. Mało kto się tam udaje, ponieważ aby się tam dostać, należy jechać przez las, zaparkować przed wejściem do rezerwatu, a potem jeszcze 2 km wędrować pieszo. Moim zdaniem warto. Plaża Ropotamo jest pełna dużych muszelek, które warto zabrać ze sobą na pamiątkę do domu. Nie ma nic lepszego niż takie darmowe, własnoręcznie znalezione skarby.

There is one of the most beautiful beaches I have ever seen. Ropotamo beach is almost empty because it is not so easy to get there. You need to go to the entrance of the reserve and go 2 more km through the forest, but it is worth it. The beach is full of big shelves, perfect for a souvenir. 

DSC02977

 

Nie byłabym sobą, gdybym nie wskoczyła do wody i nie uległa wodnemu szaleństwu.

I would not be myself if I would not jump to the water. 

Rzeka Ropotamo. Ropotamo River.

Idąc wzdłuż plaży dotarłam do delty rzeki Ropotamo. To cudowne zobaczyć miejsce, w którym morze łączy się z rzeką. Sprawdziłam, również czy kąpiel w rzece będzie się bardzo różniła od morskiej. Było tam sporo glonów, ale woda zaraz przy brzegu była bardzo głęboka. Miałam więc możliwość rozbiegu i skoków głęboko do wody 🙂

Going through the beach you will get to the Ropotamo River. It is amazing to see a place where the sea connects with the river. I also checked the difference of water. The water in the river was colder and much deeper so I could jump there.

DSC_0778

 

Klify. Cliff.

Wracając przez plażę uznałam, że warto jeszcze odrobinę poeksplorować okolicę. Skręciliśmy w leśną dróżkę na lewo od plaży, dzięki czemu doszliśmy do niesamowitych klifów, z których podziwialiśmy przepiękne widoki na morze.

On the way back from the beach I have decided to not come back so fast and explore are more. We went with my friend on the left through the little forest trail before Ropotamo Beach. It was a good idea because we were able to see an amazing cliff and view on the sea. 

IMG_20180819_161325

 

Wycieczka łodzią. Boat trip.

W rezerwacie żyje wiele żółwi. Ogromna część rezerwatu jest niedostępna dla ludzi, ale istnieje sposób na to, aby podziwiać żółwie w rzece Ropotamo. Można wybrać się na 30minutową wycieczkę łodzią po rzece. Koszt takiej wycieczki to około 12 euro. Moim zdaniem stanowczo za dużo na tak krótką wycieczkę, ale jeżeli jesteś miłośnikiem/miłośniczką żółwi, a nie masz czasu na eskplorowanie rezerwatu na dziko, to warto się tam wybrać.

There are plenty of turtles in the river. To see them you can take a boat trip. It costs 12 euro and takes around 30 minutes. You will be able to take photos and relax a little. Personally, I think it is too expensive, but if you do not have time to explore the reserve on your own, the trip will be a good option for you.

DSC02868

 

P.S. Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałabym życzyć Tobie Czytelniku wszystkiego co najlepsze, pięknych prezentów pod choinką i co najważniejsze wspaniałej, rodzinnej i pełnej miłości atmosfery oraz szczęścia w życiu.

It is Christmas time, so would like to take advantage and wish you a happy, family and loving Christmas. 

 

 

 

Jedna myśl na temat “Cuda Ropotamo – Bułgaria. Ho ho ho:)

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Dagmara w podróży

Studentka kochająca tanie podróżowanie

Kałuże i Róże.

Szukam sensu w Krakowie

MOUSE

Baśnie i dzienniki z Ameryki Północnej.

Ramericana, czyli brunetka za oceanem

Opowieść o życiu codziennym w USA, podróżach i przemyśleniach z perspektywy emigrantki

NIE NAZYWAJ TEGO MARZENIEM, NAZWIJ TO PLANEM!

mały budżet , wiele przygód

Z pamiętnika podróżoholika

O podróżach - po Ameryce Południowej, po Europie, po Polsce

%d blogerów lubi to: