Co robiłam w Bułgarii? Akademia Rainbow – szkolenie dla animatorów. Training for entertainers with Akademia Rainbow.

Drogi Czytelniku,

Na studiach miałam okazję wyjechać na szkolenie animatorów z jednym w największych biur podróży w Polsce, jednak zrezygnowałam ze szkolenia. Wolałam pojechać do Stanów Zjednoczonych, czego absolutnie nie żałuję, bo była to najpiękniejsza przygoda mojego życia.

Gdy wróciłam z Cypru do domu, spędziłam w nim kilka miesięcy, czułam, że ciągnie mnie w świat. Wtedy w mojej głowie pojawiło się wspomnienie o szkoleniu dla animatorów. Poszperałam w internecie i okazało się, że Akademia Rainbow organizuje szkolenie dla animatorów w Katowicach. Od razu się zapisałam.

Dear Reader, 

During university times I had an opportunity to start a training for entertainers in one of the biggest travel agencies in Poland, but I resigned. I decided to go to the United States and have my life adventure. But when I came back from Cyprus to Poland the subject of working as an entertainer came back to my mind. I found a training for hotel entertainers in Akademia Rainbow and singed in. 

Szkolenie. Training.

Podczas trwającego 2 dni szkolenia uczestnicy pracowali w zespołach nad własnymi krótkimi animacjami. Co było najlepsze w szkoleniu? Przedstawiono nam pewne przykłady rozwiązań i zabaw, ale potem otrzymywaliśmy temat do opracowania. To skłaniało nas do samodzielnego, kreatywnego myślenia i opracowywania własnych zabaw. Moja grupa miała za zadanie przygotować 15minutową animację dla dzieci z okazji Dnia Delfina. Przygotowywaliśmy również skrócone wieczorne show – Wybory Miss i Mistera hotelu. Każda z grup miała inne zadania, dzięki czemu mogliśmy się wiele nauczyć od siebie nawzajem i wykorzystać te pomysły w przyszłej pracy.

Po zakończeniu szkolenia oraz otrzymaniu certyfikatów Akademii Rainbow odbył się casting na sezon wakacyjny 2018. Postanowiłam spróbować swoich sił i w ramach castingu poprowadziłam krótkie zajęcia fitness. Po kilku dniach otrzymałam zaproszenie na w pełni refundowane przez Akademię Rainbow szkolenie w Chalkidiki w Grecji. 

During a training I worked in a team on my own short animations. What was the best in it? Teachers showed us solutions and games, but after we had to create our own games, use our creativity. My group had to prepare a Dolphin Day for kids and Miss and Mister competition. Each group had different challenges, so we could learn from each other and use the ideas in future work. After a training, I`ve got a certificate and took a park in casting for season 2018. After I got an invitation for a one-week training in Chalkidiki in Greece, totally refunded. 

32488051_10209785793680869_6371699707214823424_o

Wyjazd szkoleniowy w Chalkidiki. A training in Chalkidiki.

Dlaczego polecam casting w Akademii Rainbow? Właśnie ze względu na ich profesjonalne podejście do szkolenia przyszłych pracowników. Akademia organizuje kompletnie darmowe szkolenia z noclegiem i wyżywieniem w jednym z zagranicznych hoteli, w których w sezonie odbywają się animacje. Dzięki czemu przyszły animator może w pełni zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądać jego otoczenie w pracy.

Why do I recommend a casting in Akademia Rainbow? They are professionalists, organizing a training with food and accommodation totally for free. Participants have an opportunity to see how one of their animation hotels looks like and imagine how their future workplace will look like. 

IMG_20180622_103914

Tak samo jak na skróconym szkoleniu w Katowicach, tak i tutaj uczestnicy zostali podzieleni na zespoły i w tych zespołach pracowali przez cały tydzień nad swoimi animacjami. Różnica była taka, że animacje miały trwać około dwóch godzin, czyli tyle ile w rzeczywistości podczas pracy animatora w hotelu. Mogę śmiało nazwać ten tydzień swojego życia jedną, wielką burzą mózgów.

Wszyscy pracowali ciężko od rana do późnego wieczora, kiedy to jedna z grup zawsze prowadziła wieczorne show. Nie było czasu na sen, ponieważ w wolnym czasie po całym programie opracowywaliśmy nasze indywidualne plany animacyjne.

Poza organizacją tematów animacyjnych, w moim przypadku turnieju siatkówki i Dnia Indianina ćwiczyliśmy inne umiejętności niezbędne w pracy animatora. Codziennie po kilka godzin ćwiczyliśmy choreografie, tańce animacyjne, tańce dla dzieci na Mini Disco, malowanie twarzy. Ponadto uczyliśmy się przeprowadzania transferu turystów z i na lotnisko, przeprowadzania spotkań informacyjnych, obsługi sprzętu nagłośniającego i wiele innych przydatnych rzeczy.

Similar to the previous training, we worked in groups, but this time our game had to take around 2 hours, same like in real work. It was a brainstorm week. Everyone worked hard from the morning till the late night. There was no time for sleep because in our free time we prepared our animations.  Besides organizing our own games we were practicing fitness choreographies, dancing, Mini Disco, face painting. We also learned how to organize a transfer for tourists from and to the airport, what to say about information meetings, how to use the equipment. 

41712263_295526817931581_6588657218508292096_n

Takie szkolenie zawsze kończy się zaliczeniami, egzaminem oraz rozmową kwalifikacyjną. Podczas egzaminu wypełnia się ankietę, można napisać, z kim chciałoby się wyjechać, a z kim nie. Można również zasugerować, gdzie chciałoby się pojechać, lub gdzie na pewno nie chciałoby się pojechać. Ja napisałam, że nie chcę jechać na Cypr, ponieważ długo tam mieszkałam i chciałabym odkrywać nowe miejsca. Bez obaw. Nawet jeśli nie zostaniesz przyjęty do pracy, dostajesz certyfikat uczestnictwa potwierdzający wszystkie zdobyte umiejętności, który na pewno przyda się w życiu oraz uzupełni Twoje CV.

The training finishes with an exam and job interview. You can write a note about your dream destination, with who you want and who don`t want to work with. I wrote only that I really do not want to go to Cyprus, because I lived there and I want to discover new places. In the end, I also got a certificate, very useful in CV. 

SAVE_20180831_143937

Po rozmowie należy czekać na maila z potwierdzeniem, czy otrzymało się pracę, a w późniejszym czasie z informacją o destynacji. Ja się dostałam:) Moim miejscem docelowym było Primorsko w Bułgarii. Przyznam szczerze, że liczyłam na nieco cieplejsze i bardziej egzotyczne klimaty, ale sama w ankiecie zaznaczyłam, że jest mi obojętne, gdzie wyjadę, bo gdziekolwiek bym nie trafiła, wiem, że dam sobie radę. Gdy dowiedziałam się z kim jadę, moje małe rozczarowanie destynacyjne minęło:) Pojechałam do pracy z osobami, z którymi chciałam jechać. Z moimi dwoma kolegami z grupy na szkoleniu: Patrykiem i Olkiem. Świadomość, że z nimi jadę, dała mi poczucie, że cokolwiek by się nie działo, razem damy radę.

I wiesz co? Bułgaria była spoko. Poznałam ciekawych ludzi, szlifowałam swoje umiejętności, prowadziłam wieczorne show i odkryłam pasję do aquafitnessu. Udało mi się zwiedzić Stambuł, do którego z Bułgarii jest blisko. Poza tym, gdy tylko miałam wolne, starałam się zwiedzać najbliższe okolice, ale o tych przygodach napiszę innym razem.

After inteview, I had to wait for an email with a confirmation of work and information about the place I will work in. I have got a job in Primorsko, Bulgaria. To be honest I was not so happy about it, because I wanted to go to a more exotic place. But when I found us with who I am gonna work with, I was happy. I worked with two guys I met on a training in Chalkidiki, Patryk, and Olek. I knew that no matter what we will handle everything. And you know what? Bulgaria was great. I have met new people, developed my skills. I managed to visit Istambul and few places in Bulgaria. 

IMG_20180913_121404_HDR

P.S. Bardzo dziękuję wszystkim, których mi towarzyszyli podczas tych trzech miesięcy mojego życia. Za wsparcie w trudnych momentach Adrianowi, Sylwii, Patrykowi, Olkowi i Simonce. I wszystkim genialnym turystom, którzy tak bardzo umilali nam czas. Dzięki Wam moje wakacje i praca miała sens!

P.S. 2 Zdjęcia z moich animacji w Bułgarii.

I would really like to say Thank You to everyone who was with me during these 3 months. For your support Adrian, Sylwia, Patryk, Olek, and Simona. Also to all tourists who joined my classes. Thanks to all of You my work had a meaning and made me happy. 

3 Komentarze

Dodaj komentarz